TPL_x_LANG_MOBILE_MENU
Login
EKİPTEN İZLENİM

Hakan ALİREİSOGLU: Ölümüne Aşkın Kenti Stratonikeia

Bir hayalin içindeyim sanki; yapılarının tamamı beyaz mermerden yapılmış ve birçok özelliğiyle dünyanın en önemli antik yerleşmelerinden biri olan Stratonikeia antik kentinde bulunduğum ve bu muhteşem kent adına bir şeyler yapabildiğim için. Gazete, dergi, televizyon gibi birçok medya organı aracılığıyla da izleyebildiğim eşsiz kent dokusu ve kültürel süreç içinde bulunmak ve her geçen gün ortaya çıkan mimari yapılar, mitolojik içerikli kabartmalar; tarifi zor bir hisse sahip olmama sebep oluyor.

Çarşamba, 14 Ağustos 2013

Gökhan ÜVEZ: Stratonikeia Kazısı

Bazen insanlar aşkın şiirini yazmak isterler, bazen ise aşkı şiir ile yazmak isterler ama hiç beceremezler çünkü aşkın tarifi yoktur o sadece bir histir..!
Kimse aşkın tarifini tam yapamamıştır..! Oysa o delice hissi yaşamaktan da hiç kimse vazgeçmemişlerdir..
Evet.! işte tam burada, Aşkı iliklerimize işleyen Anadolu'nun o eşsiz rüzgarında sessizce savrulan ve içinde barındırdığı o imkansız aşkı tüm dünyaya duyurmaya çalışan bir yer, orası; ölümüne aşkın kenti STRATONIKEIA'dır.
O hissi yaşamak,aşkın ateşinde yanmak ve yüzlerce yıllık tarihi parmaklarının ucunda hissetmek isteyen herkes Stratonikeia Antik Kentinde Tarihe Yolculuğa Hazır bulunmalı diye düşünüyorum.!

Ayrıca tüm bu güzelliklerin yanında en başta kazı başkanım olan çok değerli hocam Prof.Dr.Bilal Söğüt'e, diğer hocalarıma ve arkadaşlarıma bana böylesine güzel mutluluklar yaşamama izin verdikleri ve bana yardım ettikleri için çok teşekkür ederim.

Cumartesi, 03 Ağustos 2013

 

Görüntüle 

Kayıtlı Kullanıcı